Hlavní město Myrina

Typicky středomořské městečko s přístavem, pevností a řadou bílých domků místních obyvatel. Dominantou Myriny je Pevnost - Kastro.

Myrina

Benátská pevnost postavená na antických základech, tady především hradby obepínající celý pahorek. Uvnitř hradeb naleznete pouze několik polorozpadlých staveb. Zajimavé jsou snad jen západy slunce a fotografie přístavu a Myriny, které odtud bez potíží pořídíte. V pevnosti bydlí srnky. V minulosti je na ostrov importovali, nyní se stávají novým symbolem Myriny.

Pevnost nad Myrinou

Pod pevností se v zátoce rozložil přístav. blíže k městu je menší, s rybářskými loďkami, o kousek dál pak do moře vybíhá betonové molo pro trajekty.

Přístav je obklopen řadou restaurací a kaváren. Odtud také vede hlavní třída Myriny, promenáda s zleva, zprava nahloučenými obchůdky, občerstvením a kostelíkem. Tady je centrum dění, všechny banky, policejní stanice (trochu bokem, to snad nebudete potřebovat /N. Garofalidi/). Ve dne je tady poloprázdno, život tady začíná až po 10' večerní. Krámky, uličky a kavárny se zaplní do posledního místečka, volný stolek se obtížně hledá.

Přístav v Myrině.

V Myrině najdete také dva nejvěší supermarkety na ostrově. Nachází se u kruhového objezdu, popisovat cestu není třeba. Myrian je velká jako dlaň, najdete je snadno. Veliké jsou asi jako prodejny Albert, naleznete v nich vše co potřebujete. Nakupte si zde, zvětšující se vzdáleností od Myriny se zmenšují krámky i sortiment.

Na stejném náměstíčku je také obchod s potřeby pro rybáře /Neas Maditou/. Pro suchozemce zvláštní zboží.

V prodejně koupíte síť na ryby, plováky všech velikostí, bójku harpuny nebo kotevní řetěz.

Myrina krásné město určitě není. Světlé paláce z bílého mramoru, nebo antické chrámy tady nenajdete. Hodně záleží na tom, co v Řecku hledáte.

Pokud se spokojíte s typickou atmosférou středomořského městečka, nenarušenou civilizačním shonem a stresem, Myrina Vás nezklame.

Mapa - Myrina

Mapa: Aegean Travel


Chcete něco dodat? napište to sem.

CZIN.eu | Webdesign by PENAweb