Pláže

Je jich řada, po celém obvodu ostrova. Téměř všechny poloprázdné, budete se na nich bát.

Na větrné (východní) části to fouká, ráj pro surfaře, jednou tady postaví větrné elektrárny a bude. Na plážích, které se tísní ve skalách najdete většinou bar s pitím, nějakým sandwichem a zapnutým rádiem, které se ale po několika krocích ztratí v šumu moře.

Na Lemnosu se za lehátka ani slunečníky neplatí (zlaté časy), v Řecku je ale normou 5-6€. Je však nepsanou dohodou, že si v plážovém baru něco objednáte.

Pláž v oblasti Platy

Ostrov je velká vojenská základna, může se Vám tedy stát, že místo na pláž dojedete po polní cestě k bráně vojenského prostoru. Nejzřetelněji je to vidět na letišti, má širokou a dlouhou přistávací dráhu, což je na hornatých řeckých ostrovech nevídaný luxus.

Kromě toho čas od času startují z letiště na cvičný let F 16, což poněkud kazí dojem. Na druhou stranu to může přinést nečekané potěšení pro kluky malé i velké, na lehátku u moře povedou odbornou debatu zda se jedná o Mirage nebo F 16. To Vás jistě potěší.

Západ ostrova je hornatý, dostupnost, lépe lodí než autem. Pěkné na šnorchlování. Rybek tu moc není, poptávka v rybích restauracích velká, pokud chcete zjistit, co v okolí ostrova plave nebo leze, mrkněte nenápadně turistům do talíře.

Na severozápadě najdete na pláži skalní galerii vytesanou do kamene větrem a vodou, špatně se však hledá. Když cestou získáte dojem, že jedete někomu do stodoly, tak to jste správně.

Duny

Na vedlejší pláži stojí tank, pro děti znavené úchvatnými pohledy do krajiny a nedostatkem zmrzliny pořídíte druhé Vánoce. Za tankem písečné duny, fotografie Vám zkazí igelitové pytlíky rozfoukané rozvernými větry po květeně. Poklidíte a máte to. Popelnice na tříděný odpad tu nemají. Pláž je dlouhá několik kilometrů, turisté se drží baru. Počítáno i s obsluhou je tady cca 0,75 turisty na každých 100 m. V srpnu. V plné sezóně. Zázrak.

Prázdné pláže uprostřed srpna

Turisté na Lemnos houfně nejezdí. Na odlehlejších plážích je to prima, nikdo zde není. Háček spočívá v tom, že spolu s turisty chybí také služby. Autopůjčovny jsou na ostrově zatím jen dvě, v sezóně se ale na ostrov vrací řada příbuzných ze zahraničí. Aut je málo, příbuzných mnoho a strýc nebo bratranec budou mít vždy přednost. Zkusit můžete předem www.lemnos-holiday.gr, nebo reservations@lemnos-holiday.gr. Jinak se na vzdálenější místa nemusíte vůbec dostat.


Chcete něco dodat? napište to sem.

CZIN.eu | Webdesign by PENAweb